П'ятниця, 12 серпня 2022 21:10

Як правильно впливати на молодь?

Автор

Сьогодні, у міжнародний день молоді, дозвольте поділитися з вами думками на «молодіжну тему». У минулому дописі ми побачили, що молоді християни сьогодні мають певні особливості характеру та сприйняття світу. Багато із них знаходяться на етапі заснування свого християнського світогляду. Юнаки та дівчата тільки вчаться боротися зі спокусами, долати негарні звички та довіряти своє життя Спасителю. І в цьому процесі вони роблять помилки, падають, бунтують, розчаровуються і т.п. Їм потрібна допомога. Їм потрібен вплив більш досвідчених християн. Але впливати на молодь не так і просто.

Досить часто старші християни, побачивши, що молода людина робить щось не так, підходять і роблять зауваження (часто досить емоційно). Коли я був юним, серед молоді це називали "знімати стружку". Здебільшого, такий підхід не має успіху. Він призводить до збільшення прірви між поколіннями і закам’янілості молодого серця. Але є біблійний шлях. Щоб його побачити, пропоную подивитися на невеличкий лист апостола Павла до Филимона.

Коротка передісторія до цього листа. У Филимона був раб, Онисим, який втік, і, скоріш за все, щось поцупив у свого хазяїна. Але згодом Онисим зустрів Павла та увірував у Христа. І тепер Павло хоче примирити Филимона з Онисимом. Дуже цікаво, як саме Павло це робить. Будучи Апостолом, він зазначає, що "маю велику відвагу в Христі подавати накази тобі про потрібне" (8-й вірш). Це був Павло, який на той момент вже заснував безліч церков, витерпів багато страждань за Христа і мав величезний вплив на всіх християн. І якби він наказав Филимонові прийняти Онисима, той би так і зробив, бо Павло був "пересвідчений про слухняність" Филимона (21-й вірш). Але Павло обирає інший шлях. "...більше з любови благаю", пише він (9-й вірш) "коли маєш за друга мене, то прийми його, як мене" (17-й вірш). Взагалі по своєму стилю це маленьке послання абсолютно не схоже на список вказівок, наказ чи якусь інструкцію. Це дружній лист, заклик до серця Филимона простити тепер вже брата і прийняти його, а за необхідності і відпустити, щоб той служив Павлу. І апостол знає, що Филимон зробить навіть більше того, що він просить (21-й вірш).

Отже, Павло нас навчає, що який би у нас не був великий духовний багаж, найефективнішим методом впливу завжди є дружні стосунки. А стосунки це завжди зацікавленість в людині та бажання їй добра. Так, молодь відрізняється, так, молодь може робити витівки, які старшим зовсім не подобаються. Але найкращим виходом в таких ситуаціях це не "зняти стружку", а по батьківськи поцікавитись, помолитись, дати пораду з любов'ю.

Нехай Бог благословить нас будувати в нашій церковній спільноті стосунки в любові!

П'ятниця, 05 серпня 2022 17:04

Роздуми про служіння

Автор

Я впевнений, що кожен пастор, диякон чи інший служитель досліджує Святе Письмо та розмірковує над питанням – що таке «служіння» та як правильно його виконувати згідно волі Господньої. Ось деякі мої думки з цього приводу.

В загальному розумінні, служіння – це задоволення потреб іншої людини, яке викликане любов’ю до неї. Бог створив людину зі здібністю та потребою догоджати один одному. Тобто служити можна не лише у церкві, але й у своїй родині, робочому колективі та інших місцях. На жаль, гріх перетворив нас у великих егоїстів. І тепер, коли людина хоче зробити щось добре для іншого, вона інколи робить це, переслідуючи свій власний інтерес.

Наприклад батьки, з великої любові до своїх дітей так сильно опікуються ними, що виховують розпещених егоїстів, нездатних приймати самостійні рішення. Або ж настирливо втручаються із порадами та вказівками у життя дорослих дітей, які вже мають свої сім’ї. Натомість Біблія вчить нас: «Різка й поука премудрість дають, а дитина, залишена тільки собі, засоромлює матір свою» (Прип.29:15), а також «Покине тому чоловік свого батька та матір свою, та й пристане до жінки своєї, і стануть вони одним тілом» (Буття 2:24).

Отже, перед кожним із нас стає виклик – навчитися служити іншим саме так, як цього бажає Господь. Я вважаю, що досягнути цього можна лише маючи тісні взаємини з Отцем Небесним. В сучасному метушливому світі християнину вкрай важливо знаходити час для спілкування з Богом - особистої молитви та дослідження Слова Божого. Через це Дух Святий буде преображати наш характер та змінювати стосунки з ближніми. Тоді ми зможемо побачити потреби та людей, яким дійсно необхідна наша допомога. А Божа любов, що наповнить наше серце, буде виливатися у непожадливу і нелицемірну любов до ближнього, та справжнє християнське служіння.

Нехай благословить нас у цьому Господь!

Привіт усім, друзі!

Хочу поділитися з вами нещодавно пережитим. Як ви знаєте, я знаходжусь у війську, на передовій, де йдуть активні бойові дії. Але трапилося так, що мав можливість виїхати у місто за 30-40 кілометрів від лінії фронту. І я потрапив ніби в зовсім інший вимір, інший світ!

Всім привіт! Минулого тижня ми коротко розповіли про виникнення соціальних мереж та їх початковий розвиток. (baptist.vn.ua/blog/item/9-sotsmerezhi-ta-liudy-pochatok)
А сьогодні, як і обіцяли, поговоримо про їхню користь і шкоду для суспільства. Готові? Отже, топ-5 «плюсів» та «мінусів» сучасних інтернет-технологій.

30 червня по всьому світі відзначають “день соціальних мереж”. Тож сьогодні мова в нашому блозі піде саме про них. За один раз таку велику тему не висвітлиш, тому зараз опублікуємо першу частину матеріалу.

Понеділок, 27 червня 2022 15:12

Як Бог використовує християн на війні

Автор

Вітаю Вас, моя дорога церква!!!

Перебуваючи у Збройних силах України, починаючи вже з перших днів військового навчання, я міркував і запитував у Бога, як Він може використовувати мене для Своїх цілей?

Субота, 25 червня 2022 17:35

Що там по медіа?

Автор

Минуло трохи більше місяця з моменту презентації оновленого медіа служіння нашої церкви. Дехто, можливо, і забув, що такий напрям у нас є, а дехто (щиро на це сподіваюся) слідкує за тим, що нового з’являється на сторінках церкви «Дім Євангелії» у соціальних мережах. Сьогоднішній допис – про те, що ми встигли зробити за цей термін.

Понеділок, 20 червня 2022 15:44

Чи потрібне церкві молодіжне служіння?

Автор

Я не маю на увазі - "чи потрібна церкві молодь" (авжеж, всі згодні, що потрібна). Йдеться про те, чи потрібно служіння молоді в церкві якось окремо виділяти? На перший погляд, в Біблії не згадується окреме служіння молодим людям. Проповідь Євангелія в ті часи направлялася до всіх, незалежно від віку.

Понеділок, 13 червня 2022 20:47

Чи можна християнам брати зброю до рук?

Автор

Привіт вам усім, дорогі брати та сестри. Мав роздуми над питанням, яке мені задали побратими, дізнавшись, що я християнин. Чи дозволяє мені моя віра брати до рук зброю?

П'ятниця, 10 червня 2022 13:41

Сергій: війна на власні очі

Автор

Вітаю вас, брати та сестри. Мене звати Сергій, мені 33 роки. Хочу поділитися з вами переживаннями та змінами, які прийшли в моє життя після 24.02.2022 р. Прийшла війна в нашу країну, змінивши кожного з нас. Мене призвали стати на захист нашої країни, і переді мною постало складне запитання — як діяти, особливо коли ти християнин. Брати зброю чи не брати? Що робити, коли ворог нищить наші будинки, наших людей, нашу землю...?