Щоосені наша церква, за доброю традицією, відзначає свято Жнив. Крім старозавітнього значення, яке вчить нас за все бути вдячним Господу, це свято також має багато духовних уроків. Зокрема, на недільних богослужіннях були висвітлені такі теми:

1. Бог піклується за своє творіння та посилає нам плоди для поживи, але Він також чекає від нас духовних плодів. Найпершим плодом є покаяння у своїх гріхах та визнання Господа своїм Спасителем. Але що необхідно, щоб приносити добрі плоди? Відповідь на це записана в Євангелії від Івана 15:1-7:

  • має бути сильний зв'язок з Ісусом;
  • Христос повинен перебувати в нас;
  • Слово Христа повинно перебувати в нас і змінювати нас.
Чому це важливо? Як зазначено в притчі про смоковницю (Луки 13:6-9) та в вищенаведеному місці писання, той, хто не приносить плід - “буде відкинений геть”.

2. Жнива для хлібороба є кульмінацією багатомісячного трудомісткого процесу, в духовному сенсі — це підведення підсумку, "кінець віку" (Матвія 13:39). Причому, ми будемо виступати зовсім не в ролі женців, а в ролі тих, кому належить бути пожатим. Але в якій категорії: пшениці або куколю (бур'яну) опиниться кожний із нас?

Використані місця з Євангелія:

6. І Ісус розповів оцю притчу: Один чоловік у своїм винограднику мав посаджене фіґове дерево. І прийшов він шукати на ньому плоду, але не знайшов.
7. І сказав винареві: Оце третій рік, відколи приходжу шукати плоду на цім фіґовім дереві, але не знаходжу; зрубай його, нащо й землю марнує воно?
8. А той йому в відповідь каже: Позостав його, пане, і на цей рік, аж поки його обкопаю довкола, і обкладу його гноєм,
9. чи року наступного плоду не вродить воно. Коли ж ні, то зрубаєш його.
(Від Луки 13:6-9)

1. Я правдива Виноградина, а Отець Мій Виноградар.
2. Усяку галузку в Мене, що плоду не приносить, Він відтинає, але всяку, що плід родить, обчищає її, щоб рясніше родила.
3. Через Слово, що Я вам говорив, ви вже чисті.
4. Перебувайте в Мені, а Я в вас! Як та вітка не може вродити плоду сама з себе, коли не позостанеться на виноградині, так і ви, як в Мені перебувати не будете.
5. Я Виноградина, ви галуззя! Хто в Мені перебуває, а Я в ньому, той рясно зароджує, бо без Мене нічого чинити не можете ви.
6. Коли хто перебувати не буде в Мені, той буде відкинений геть, як галузка, і всохне. І громадять їх, і кладуть на огонь, і згорять.
7. Коли ж у Мені перебувати ви будете, а слова Мої позостануться в вас, то просіть, чого хочете, і станеться вам!
(Від Івана 15:1-7)
    
39. Жнива - кінець віку, а женці Анголи.
40. І як збирають кукіль, і як палять в огні, так буде й наприкінці віку цього.
41. Пошле Людський Син Своїх Анголів, і вони позбирають із Царства Його всі спокуси, і тих, хто чинить беззаконня,
42. і їх повкидають до печі огненної, буде там плач і скрегіт зубів!
43. Тоді праведники, немов сонце, засяють у Царстві свого Отця. Хто має вуха, нехай слухає!
(Від Матвія 13:39-43)
Дивіться також:
Додати коментар